Social Lending w Polsce czyli bezpieczne inwestycje i pożyczki

Opcji do zainwestowania naszych pieniędzy mamy wiele, od nas już zależy jak szybko chcemy zainwestować i zarobić. Pożyczka społecznościowa w serwisie kokos jest bezpieczniejsza ale jeśli pożyczymy komuś powiedzmy 1000 zł na 36 miesięcy, to wtedy trochę czekamy na zwrot naszych pieniędzy ale mamy większą pewnośc, że do nas powrócą. 

Jeśli chcemy zainwestować nasze środki w serwisie społecznościowym kokos, szukamy atrakcyjnej dla nas aukcji i inwestujemy. Minimalna kwota to 50 zł. Wystawiający aukcję poszukuje inwestorów, którzy zechą zainwestować.

Jak się ma bezpieczeństwo? 

Z tym jest różnie. Bezpieczniejszy jest serwis kokos ponieważ tutaj przechodzimy weryfikacje m.in adres zamieszkania, CEDR, BIG, rachunek bankowy itp. Nie otrzymamy również od razu pożyczki w wysokości 10000 zł. Na to trzeba sobie wypracować rating czyli gwiazdki. Pierwsza 1.000 zł, druga 2.500 itd. Im więcej gwiazdek tym więcej zaufania mają do nas inwestorzy i są skłonniejsi udzielać nam pożyczek. Trzeba je również regularnie spłacać. Jeśli nie ma terminowych spłat inwestorzy się boją i są trudności z uzyskaniem kolejnego kredytu.

W serwisie finansowo działa to podobnie: z tym jednak wyjątkiem, że tak otrzymuje się komentarze pozytyne, negatywne bądź neutralne. Im więcej pozytywów tym większe zaufanie i większe pożyczki. Zazwyczaj średnie kwoty tam pożyczane to 200-500 zł. To jest serwis przede wszystkim dla inwestorów i osób, których brak gotówki na prawdę przyciska.

Jak z egzekwowaniem należności? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *