Social Lending w Polsce czyli bezpieczne inwestycje i pożyczki

finansowo – jest jakby odwrotnością serwisu kokos. Tam pieniądze pożyczane są na krótkie okresy z dosyć wysokim oprocentowaniem. Jeśli potrzebujemy np. 200-400 zł pożyczki wystawiamy aukcję, w której podajemy bonus – czyli zarobek inwestora – z jakim oddamy pożyczoną kwotę.

Zatem jeśli potzebujemy pieniędzy na remont pokoju, samochód czy dłuższe wakacje, najlepiej jest skorzystać z serwisu kokos. Natomiast jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki na nieoczekiwane wydatki, najlepiej jest skorzystać z portalu finansowo. Tak samo ma się sytuacja jeśli chodzi o inwestycje czyli o zarabianie. Najlepiej – ale nie zawsze najbezpieczniej o czym za chwilę – jest inwestować w serwisie finansowo.

Załóżmy, że mamy 1000 zł wolnych środków. Udzielamy 5 pożyczke po 200 zł na okres jednego miesiąca z bonusem 20 zł. jesteśmy wyciągnąć z tego ok 100 zł za nierobienie praktycznie niczego. Jeśli mamy oczywiście większą kwotę, możemy ją różnie inwestować np. na okres jednego tygodnia, dwóch miesiąca itd. Dodatkowo, jeśli PB(pożyczkobiorca) ma problem ze spłatą, negocjujemy z nim, że nie wnosimy żadnych roszczeń oraz nie karzemy go negatywnym komentarzem(co w przyszłości spowoduje nie udzielenie pożyczki). Pozwala nam to dorobić powiedzmy 5 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *